Hakkımızda

Tekstil ve Boyama sektöründe 50 yıllık tecrübesiyle Firmamız 2000 yılında yeni yüzü ile ALİNDA TEKSTİL BOYA APRE SAN VE TİC A.Ş. olarak DENİZLİ İli GÜMÜŞLER Beldesinde kurulmuştur. Adını Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden birisi olan Alinda antik kentinden almaktadır. Alinda Antik kentini tarih sahnesine çıkaran ve onu ünlü yapan Karia Kraliçesi Ada olmuştur.

80.000 m2 yüzölçümlü alan üzerinde, 20.000 m2 yüzölçümlü kapalı alanda yer almakta olanİşletmemiz eğitimli ve tecrübeli kadrosu ile BOYA APRE konularında faaliyet göstermekte olup aylık kapasitesi 1.000 tondur.

Alinda A.Ş. Havlu ve bornozlukkumaş , iplik (pamuk ve polyester) ürünlerini fason olarak boyayarak hizmet vermektedir. Firmamız kaliteyi, kaliteli ürün üretmeyi ve bir işin zamanında yapılmasının gerekliliğini benimsemiş bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Firmamız için müşteri memnuniyeti son derece önemlidir. Alinda Tekstil A.Ş. ürünlerin zamanında teslimi, çalışmalardaki özen ve kaliteli ürünler ortaya çıkarma çabası içinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Alinda Tekstil A.Ş. çalışmalarıyla Türk Ekonomisine önemli katkıda bulunmaktadır.

Şirketimiz kurulduğu günden itibaren sektörü ile ilgili bütün teknolojik yenilik ve gelişmeleri yakından takip etmekte ve makina parkurunu, yardımcı malzemeleri ve prosesleri yenileyerek kalite standardını sürekli yükseltmektedir. Alinda A.Ş. tüm bu işlemleri insana ve doğaya saygı çerçevesinde gerçekleştirmektedir.

Alinda A.Ş. nin çevre ve insan sağlığına verdiği önem dünya çapında bir firma olan HöhenstienEkoteks firmasından 2003 yılında aldığı Ekoteks belgesi ile belgelenmiştir.